https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Atrakcje Jedliny: Czarodziejska Góra

Pomimo zmiennej pogody, zarządzany przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju Park Aktywności Czarodziejska Góra jest otwarty. – Chcemy, żeby to miejsce żyło przez cały czas, zachęcamy osoby w każdym wieku do aktywnego spędzania czasu w naszej gminie – mówi burmistrz Leszek Orpel.

Jedlina-Zdrój cały czas inwestuje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Na terenie kompleksu Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej oprócz boisk, bullodromu i skate parku, powstał nawet wybieg do aktywnego spędzania czasu przez… psy!

 – W tym miejscu rozpoczynają się również trasy Rowerowej 500, czyli wspólnej inicjatywy naszej gminy, Głuszycy i Walimia. Stąd łatwo dotrzeć na single tracki, których długość ma już kilkanaście kilometrów – zachęca Leszek Orpel.

Najważniejszym miejscem przyciągającym aktywnych turystów jest jednak „Czarodziejska Góra” u zbiegu ul. Poznańskiej i Sienkiewicza.

 – Do dyspozycji naszych gości są trasy linowe, strzelnica i tor saneczkowy. Zachęcamy też do korzystania z naszej wypożyczalni rowerów. Mamy w ofercie pojazdy tradycyjne i elektryczne – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

– Ruszamy też z ofertą zorganizowanych wycieczek, imprez integracyjnych, a nawet zielonych szkół. Liczymy, że dzięki tym działaniom park aktywności będzie mógł działać przez cały rok, a przy okazji skorzystają na tym lokalni przedsiębiorcy z branż gastronomicznej i noclegowej. Zachęcamy do kontaktu przedstawicieli placówek edukacyjnych i zakłady pracy – tłumaczy Wiesław Zalas.

Szczegóły funkcjonowania Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” są na stronie https://ckjedlina.pl/czarodziejska-gora/.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty