https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany w komunikacji miejskiej

Dział Komunikacji Zbiorowej Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu 3 kwietnia wprowadził zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Autobusy nowej linii o numerze 20 kursują trasą z Konradowa, przez ulice: Andersa, Wańkowicza, Żeromskiego, pl. Gedymina i obwodnicę do Centrum i dalej do szpitala w dzielnicy Nowe Miasto. Ostatni odcinek pokona nowym przebiegiem, zabierając pasażerów na ul. Nowowiejskiej i Psie Pole. Autobusy kursują w dni robocze i soboty od godziny 4.25 do godziny 18.10.

Wprowadzona została zmiana rozkładu jazdy autobusów linii nr 10. W dni robocze, soboty i niedziele kursy są realizowane od godz. 4.50 do godz. 23.10 na trasie: Konradów – Śródmieście – Podgórze. Trasa przejazdu poprowadzona została ulicami: Baczyńskiego – Daszyńskiego – Andersa – Ratuszowa – Andersa – Ludowa – Reja – Kolejowa – Wysockiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Łukowa i z powrotem. W związku ze skomunikowaniem nowych rejonów miasta, autobusy linii nr 10 obsługują nowy przystanek, który został zlokalizowany w obrębie skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej i Łukowej, natomiast autobusy linii nr 20 obsługują przystanki położone na ul. Struga oraz Psie Pole.

Z kolei autobusy linii 8 i 19 w drodze z Podzamcza w kierunku Piaskowej Góry zatrzymują się na przystanku Broniewskiego – Długa (na wysokości Kauflandu). Ponadto uruchomiony został dodatkowy kurs na linii nr 4 z Nowego Miasta do Podzamcza o godz. 14.50 oraz przedłużony został kurs autobusu linii 12 o godz. 5.25 z placu Grunwaldzkiego do przystanku Uczniowska – Mando.

– Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz lokalizacją nowych przystanków, rozkład jazdy dostępny jest na stronie. http://rozklad.walbrzych.eu/ – dodają pracownicy Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty