https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zabiegane urodziny Leny

250 osób w Parku Południowym we Wrocławiu stanęło na starcie „Urodzinowego, charytatywnego biegu i marszu nordic walking dla Lenki”. Wśród uczestników biegu był Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który objął imprezę honorowym patronatem.

Jak na urodziny przystało, przyjechali goście nie tylko z Wrocławia, ale także z Wałbrzycha, Śremu i wielu innych miejscowości południowo – zachodniej Polski. Poza biegiem i marszem, był kiermasz rękodzieła i wypieków przygotowany przez społeczność Szkoły Podstawowej w Smolcu oraz loteria fantowa, z których dochód w całości został przekazany na leczenie w USA zmagającej się z zespołem Retta 2-letniej Leny Szczepańskiej. Był także urodzinowy tort, wspólnie odśpiewane „Sto lat” oraz piosenki „pRETTy Lena song” i koncert bluesowy.

 – Z serca dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tych urodzi, za udział oraz za wsparcie – powiedzieli na zakończenie imprezy wzruszeni rodzice i dziadkowie Leny.

Ale akcja ratowania zdrowia i życia dziewczynki trwa, bo na kosztowną terapię, którą można przeprowadzić tylko w Stanach Zjednoczonych, trzeba uzbierać około 1 milion złotych. Na stronie https://www.siepomaga.pl/lena-szczepanska prowadzona jest zbiórka pieniędzy na ten cel, poza tym można przekazać 1,5 procenta podatku na ten cel wpisując w deklaracji PIT nr KRS 0000037904 oraz 41622 Szczepańska Lena Smolec.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty