https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielkanocne konkursy

W gminach Czarny Bór, Kamienna Góra i Lubawka trwają ostatnie przygotowania do konkursów palm wielkanocnych.

– Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zaprasza do udziału w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz dorosłych, stowarzyszenia, sołectwa oraz koła gospodyń wiejskich. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Kurczak w roli głównej” na najsmaczniejszą i wykwintną potrawę z kurczaka. Warunki konkursów zostały określone w regulaminie dostępnym na stronie https://www.cbkkrzeszow.pl/. W trakcie imprezy odbywać się będą warsztaty m.in. ozdób świątecznych, dekoracja jaj, tworzenie palmy wielkanocnej oraz występy związane z obrzędami i tradycjami wielkanocnymi – wylicza Aldona Słupska-Czerniak, dyrektor Centrum Biblioteczno- Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie.

Także Centrum Kultury w Kamiennej Górze organizuje Konkurs Palm Wielkanocnych. Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibie centrum kultury w godzinach 8.00 – 20.00 przy ul. Tadeusza Kościuszki 4 w Kamiennej Górze do 31.03.2023 r. Palmy należy dostarczyć i pozostawić do oceny 1 kwietnia w godz. 15.00 – 17.00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej przy placu Kościelnym 2 w Kamiennej Górze. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 2 kwietnia 2023 roku po mszy o godz. 12:15 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, a nagrody zostaną wręczone w siedzibie centrum kultury w terminie ustalonym z nagrodzonymi.

– Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim zaprasza do zgłaszania swoich palm, a wszystkie informacje o konkursie dostępne są w regulaminie na stronie bit.ly/palmychelmsko. Razem z palmami oceniać będziemy najpiękniejsze, tradycyjne jajka. W tym roku palmy należy dostarczyć do WDK najpóźniej 31 marca – przypominają pracownicy Wiejskiego Domu Kultury w Chełmsku Śląskim.

Tradycyjne formy, okazałe rozmiary, cała feeria kolorów oraz naturalnych materiałów (gałązki wierzbowe, żarnowiec, bukszpan, suszone zioła i kwiaty) – takie właśnie są konkursowe palmy wielkanocne w Gminie Czarny Bór.

– Zapewne nie inaczej będzie podczas tegorocznej Niedzieli Palmowej, ponieważ trwa konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, którego organizatorami są: Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze, Gmina Czarny Bór, Biblioteka+Centrum Kultury oraz Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny. Palmy będą ocenianie w trzech kategoriach: indywidualna, dzieci szkolne oraz instytucje. Czarnoborskie palmy będzie można podziwiać 2 kwietnia br. w Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze, jednak dostarczyć do kościoła trzeba je wcześniej t j. 31 marca (piątek)w godz. 13.00-15.00. Prace oceni komisja konkursowa, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody (pula nagród o wartości 3000 zł). Zapraszam do udziału w konkursie oraz zapoznania się z regulaminem dostępny na stronach internetowych organizatorów – mów Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty