https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Doświetlają gminę

Trwa kolejny etap modernizacji i budowy oświetlenia w Gminie Marciszów.

Pierwszy odcinek tego zadania został zrealizowany z końcem ubiegłego roku w Wieściszowicach, gdzie oświetlony został prawie kilometrowy odcinek drogi od tzw. „zegara” do sklepu. Z kolei przy ul. Włókienniczej w Marciszowie (droga powiatowa 2768D) od nr 2 i w Ciechanowicach do 88 wymienionych zostanie 11 słupów i 18 opraw na nowoczesne ze źródłami światła LED. Prace są na ukończeniu. Ponadto Zmodernizowana została również część oświetlenia drogi krajowej nr 5, gdzie wymienione zostały 23 oprawy.

– W Ciechanowicach powstał 600-metrowy odcinek nowego oświetlenia w technologii LED. Cieszę się, że wreszcie udało się oświetlić długo oczekiwany fragment drogi powiatowej od nr 155 do 166 w kierunku Miedzianki. To oczywiście nie koniec. Jeszcze w tym roku będziemy doświetlać punktowo lampami zasilanymi energią słoneczną inne miejsca, a w planach na przyszłość jest budowa nowego oświetlenia wzdłuż drogi powiatowej, tzw. sołtysówki – mówi Wiesław Cepielik, Wójt Gminy Marciszów.

Kolejny etap modernizacji i budowy oświetlenia realizowany jest w Sędzisławiu, przy drodze powiatowej 3465D relacji Marciszów- Jaczków. Pracami objęte są 32 punkty. Częściowo wymienione zostały energochłonne oprawy na nowoczesne typu LED. Do wymiany pozostał jeszcze jeden słup w centrum, przy skrzyżowaniu dróg powiatowych oraz kilka opraw do wymiany w okolicy przejazdu kolejowego jeszcze.

– Do czerwca mamy w planach budowę nowego odcinka oświetlenia przy drodze gminnej od przejazdu kolejowego w kierunku tzw. kolonii. Dodatkowo planujemy doświetlenie punktowe, zasilane fotowoltaiką, w kilku innych miejscach Sędzisławia – zapowiada wójt.

Prace przy modernizacji i budowie oświetlenia będą trwały do stycznia 2024 roku. Inwestycja swym zasięgiem obejmie wytypowane odcinki dróg w sołectwach: Wieściszowice, Ciechanowice, Marciszów, Sędzisław, Pastewnik, Pustelnik. Ogólna wartość zadania to ponad 1,85 mln zł.

(RED, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty