https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kryształy Turystyki dla Osówki i Książa

Gminy z Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego prezentowały swoje atrakcje podczas 14. Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego na stadionie miejskim we Wrocławiu. Z imprezy z nagrodami wrócili przedstawiciele Podziemnego Miasta Osówka i zamku Książ.

– Do Wrocławia przyjechali reprezentanci 25 dolnośląskich atrakcji, były także zagraniczne stoiska z Bułgarii, Ukrainy, Gruzji, Niemiec, Litwy i Czech wraz z delegacjami, za których osobistą obecność dziękuję. Na inaugurację targów wręczyliśmy nagrody Kryształy Turystyki dla wyróżniających się reprezentantów naszego regionu. Wielkie gratulacje dla: Podziemnego Miasta Osówka w Głuszycy (najlepsza atrakcja), Pasieki Zuzia (najlepszy produkt), Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamek Książ w Wałbrzychu (najlepsza impreza) oraz Fundacji Polska Górom (aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną) – mówi Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wśród wystawców nie zabrakło Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, które reprezentowało Gminę Walim i jej największe atrakcje, czyli: Sztolnie Walimskie, zamek Grodno i Centrum Obłsługi Ruchu Turystycznego Akwarium w Zagórzu Śląskim.

– W 14 edycji wrocławskich targów uczestniczyło ponad 220 wystawców. Była także bardzo duża liczba odwiedzających targi. Bogata oferta turystyczna Gminy Walim i jej atrakcje cieszyły się, jak zawsze, bardzo dużym zainteresowaniem – relacjonuje Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Z kolei Gminę Jedlina Zdrój reprezentowała maskotka – Jedliniok.

– Myślę, że tym bardziej teraz zasłużył na to by napisać o nim bajkę. Więcej na temat konkursu na bajkę o Jedlinioku na stronach Gminy Jedlina-Zdrój i Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju – dodaje Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny – Zdroju.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty