https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ograniczenia w wałbrzyskim magistracie

Osoby, które chcą załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu musza umawiać się na wizytę w magistracie. Tym razem powodem ograniczeń nie jest pandemia, a bezpieczeństwo urzędników.

– W związku z ponawianymi od wielu miesięcy groźbami karalnymi kierowanymi pod adresem prezydenta oraz urzędników miejskich, a także groźbami dotyczącymi m.in. podłożenia ładunków wybuchowych, od pewnego czasu wprowadzono ograniczenia w swobodnym dostępie do urzędu.

Interesanci proszeni są o umawianie się wcześniej lub wskazywanie konkretnego pracownika celem załatwienia sprawy urzędowej. Porządku przy wejściu pilnuje strażnik miejski i pracownik portierni. W ten sposób chcemy uniknąć obecności w ratuszu osób przypadkowych, które mogłyby zakłócać pracę urzędu.

Zasady te były stosowane do tej pory mało rygorystyczne. Jednak w ostatnich dniach ponawiane były próby wtargnięcia do urzędu, które zmuszają nas do bardziej uważnego podejścia do tych ograniczeń. O tych wszystkich incydentach informowana jest na bieżąco Policja i Prokuratura. Przepraszamy za niedogodności. Podejmujemy starania o szybki powrót do normalnego trybu pracy urzędu – informuje Andrzej Rąkowski z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty