https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wyremontują ulicę Leśną

Ulica Leśna w Kamiennej Górze zostanie wyremontowana. Powstaną: jezdnia, chodniki, oświetlenie uliczne, ścieżki rowerowe oraz parking dla 50 samochodów. Projekt przewiduje budowę sieci infrastruktury podziemnej: deszczowej, wodociągowej, sanitarnej, teletechniczej, elektroenergetycznej, gazowej.

Prace o wartości ponad 4,7 mln zł wykona kamiennogórska firma budowlana Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski, która realizuje już przebudowę ulic: Wrzosowej, Śląskiej i Różanej. Budowa ul. Leśnej będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca w ciągu kilkunastu tygodni przygotuje projekt i uzyska pozwolenie na budowę. Najszybciej rozpocznie się budowa parkingu o powierzchni ponad 1000 m kw., który pomieści 50 samochodów. Ta część zadania ma już gotowy projekt i czeka na pozwolenie na budowę. Wszystkie prace na ul. Leśniej jego firma chce zakończyć jeszcze w tym roku.

– Wkrótce będziemy kontaktowali się z właścicielami nieruchomości przy ul. Leśnej, aby ustalić sposób wykonania dojazdów do ich działek – zapowiedział Artur Gawłowski.

Pieniądze przebudowę ul. Leśniej zostały pozyskane przez miasto Kamienna Góra w całości ze źródeł zewnętrznych. 5,7 mln złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Ta suma pozwoliła również na przygotowanie projektu budowlanego dla kompleksowej modernizacji terenu zalewu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty