https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Narciarski jubileusz w Czarnym Borze, czyli 40 Bieg Krasnali

Na stadionie w Czarnym Borze rozegrany został jubileuszowy 40 Bieg Krasnali.

Pierwszy Bieg Krasnali odbył się 24 lutego 1980 roku w Borównie. Jego pomysłodawcami byli: ówczesny dyrektor szkoły Jerzy Kliszewski, Tadeusz Duroł – wówczas inspektor oświaty w Czarnym Borze oraz Edward Dudek – nauczyciel wychowania fizycznego w szkole, mistrz Polski w narciarstwie biegowym na 15 km i członek kadry olimpijskiej na igrzyska olimpijskie w 1976 r. Bieg Krasnali był propozycją dla najmłodszych narciarzy: dzieci od przedszkola do III klasy szkoły podstawowej i odpowiedzią na zorganizowany dwa lata wcześniej Bieg Gwarków, odbywający się w Rybnicy Leśnej. Od kilkunastu lat formuła Biegu Krasnali została poszerzona i mogą w nim startować uczniowie do klasy 6 włącznie. Od 1987 roku pieczę nad biegiem przejęła Donata Młodziankowska – Rokita – ówczesna dyrektor szkoły, a od 2012 –Anna Dziewit – obecna dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. Od 2011 roku w organizację imprezy włączył się Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.

Na jubileuszowy bieg przyjechali młodzi narciarze z całego regionu oraz wielu zaproszonych gości. Wśród nich był Edward Dudek, który poprowadził najmłodszą grupę uczestników.

– Z całego serca dziękuję za przyjęcie i przeżycie tych dni z wami. Były wspomnienia sprzed ponad 40 lat, spotkania z byłymi zawodnikami, którzy brali udział w pierwszych „Krasnalach”, kolacja oraz wieczór autorski i wspomnień z organizatorami tegorocznego Biegu Krasnali – nie kryje wzruszenia popularny Baca Dudek.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty