https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W Wałbrzychu powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” nie zwalnia tempa! 6 lutego 2023 r. przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej na wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Warto wspomnieć, że to druga – bliźniacza hala, która powstanie w tym miejscu. Pierwsza została oddana do użytku w lutym 2022 roku.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Ireneusz Zyska – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Jarosław Kresa – Wicewojewoda Dolnośląski, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Marcin Gwóźdź – Poseł na Sejm RP Ziemi Ząbkowickiej.

– Od początku naszej obecności w strefie priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. I właśnie dzisiaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia kolejny ważny krok! Blisko rok temu spotkaliśmy się tutaj, przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu, aby oficjalnie otworzyć pierwsze Lokalne Centrum Biznesu. Dzisiaj potwierdzamy, że sukcesywnie realizujemy nasze obietnice i spotykamy się podczas uroczystości symbolicznego wbicia łopaty pod kolejną, bliźniaczą halę, dedykowaną małym i średnim przedsiębiorcom. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie rozwijałaby się tak szybko i tak dynamicznie, gdyby nie partnerzy i patroni polityczni w postaci samorządowców na czele z Wicemarszałkiem Grzegorzem Macko. Panie Marszałku – bardzo dziękuję za tę niezwykle owocną współpracę! – powiedział podczas oficjalnej uroczystości Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka.

Hala będzie miała powierzchnię ponad 6 000 metrów kwadratowych z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie blisko 26 mln zł brutto, a jej zakończenie planowane jest na koniec września 2023 roku.

 – To bardzo ważny dzień we współczesnej historii gospodarczej subregionu wałbrzyskiego. Dzięki takim właśnie inicjatywom powstają nowe miejsce pracy, a Wałbrzych wchodzi na jeszcze wyższy poziom rozwoju gospodarczego. Bardzo dziękuję prezesowi Piotrowi Wojtyczce za ten projekt – powiedział Ireneusz Zyska – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Blisko rok temu odbyła się oficjalna inauguracja pierwszego Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wrześniu 2023 roku przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu obok siebie będą zatem funkcjonować już dwie hale magazynowo-przemysłowe. Jak podkreśla Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego: to inwestycje, które sukcesywnie zwiększają atrakcyjność biznesową i inwestycyjną Wałbrzycha.

 – Jakiś czas temu zastanawialiśmy się wspólnie co trzeba zrobić, aby pomóc naszym lokalnym przedsiębiorcom. Widać, że wówczas zostały podjęte słuszne decyzje i postawiono na rozwój Lokalnych Centrów Biznesu. Dzisiaj ten projekt jest w pełni zmaterializowany i powstaje druga hala w Wałbrzychu. Wszyscy możemy czuć z tego powodu satysfakcję.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty