Górnik ograł lidera w Radomiu

W meczu na szczycie I ligi koszykarzy HydroTruck przegrał w Radomiu Górnikiem Wałbrzych 70:77 (21:22, 17:20, 15:19, 17:16).

Początek meczu należał do HydroTrucka, który po 5 minutach gry prowadził 13:6, lecz Górnik szybko opanował sytuację, poprawił grę w obronie i szybko odrobił straty, dzięki czemu na długą przerwę schodził na prowadzeniu 42:38. Po zmianie stron wałbrzyszanom wystarczyły 3 minuty, by ich przewaga wzrosła do 16 pkt. (54:38), ale przed ostatnią kwartą radomianie zdołali zbić różnicę do 9 oczek. Na 4,5 minuty przed syreną kończącą mecz Zeguła doprowadził do remisu 68:68, ale potem Sitnik wykorzystał jeden rzut wolny, a następnie Durski z Majewskim rzutami za trzy punkty dali Górnikowi prowadzenie 75:68, którego nie oddał już do końca.

Kolejny mecz wałbrzyszanie rozegrają już 8 lutego (środa). Od godz. 18.00 będą podejmowali w hali Aqua-Zdrój Polonię Bytom.

HydroTruck: Zegzuła 29, Formella 15, Zalewski 13, Patoka 4, Pietras 4, Sowa 3, Sadło 2, Wall 0, Olender 0.

Górnik: Majewski 17, Chidom 16, Niedźwiedzki 13, Walski 11, Kordalski 10, Sitnik 5, Durski 3, Kruszczyński 2, Sobkowiak 0.