https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Za darmo przyjmą dzieci do żłobka!

– Informacja o zwolnieniach grupowych w dwóch wałbrzyskich fabrykach sprawiły, że postanowiliśmy dać wymierne wsparcie osobom w tak trudnej sytuacji. W ramach pomocy rodzinom, samotnym matkom, ojcom, opiekunom zastępczym poszukującym pracy lub będącym w trakcie zwolnień grupowych, proponujemy 10 darmowych miejsc w Żłobku u Mikołajka w Strudze na pół roku, a za kolejne 6 miesięcy naliczymy 50 % czesnego – mówi Ramona Bukowska, dyrektor Żłobka w Strudze.

– Oferta, którą kierujemy do osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, obejmuje między innymi: naukę języka angielskiego metodą Helen Doronn, zajęcia z sensoplastyki, teatrzyki oraz zabawy tematyczne kreowane przez empatyczne nasze ciocie. Jedyny koszt, który jednorazowo będą musieli ponieść rodzice lub opiekunowie, to 300 zł na tak zwaną wyprawkę – podkreśla Ramona Bukowska.

Dużym atutem Żłobka u Mikołajka w Strudze jest jego lokalizacja w malowniczej i spokojnej okolicy, otoczonej widokiem gór oraz pięknej zieleni pól i łąk.

– Takie położenie placówki stwarza doskonałe warunki do częstych spacerów i prowadzenia obserwacji przyrody, zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Sam budynek, w który działa także przedszkole, jest piętrowy, posiada 4 przestrzenne i nasłonecznione sale dydaktyczne dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, 2 szatnie, 2 toalety, sypialnie dla najmłodszych, zaplecze kuchenne spełniające wysokie wymagania higieniczne systemu HACCP oraz pomieszczenie kancelaryjno-administracyjne. Obiekt otacza ogrodzenie, umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci na placu zabaw, który jest wyposażony w urządzenia ogrodowe rozwijające sprawność i zwinność naszych wychowanków, a także piaskownicę, w której dzieci rozwijają zdolności interpersonalne i zawierają przyjaźnie. To także miejsce, które bardzo korzystnie wpływa na ogólny rozwój dziecka, a w trakcie zabawy w piasku dziecko doskonali swoje zdolności manualne, w tym głównie precyzję ruchów, a także zręczność i koordynację. A najmłodsze dzieci są zabierane na przejażdżki w bardzo wygodnym atestowanym wózku – wyjaśnia dyrektor Żłobka w Strudze.

Dziećmi zajmują się wykwalifikowane opiekunki, położna i zespół pedagogów, których pomysły i charakter przekładają się na indywidualność tego miejsca.

– „Pszczółki”, bo tak nazywamy nasze maluchy, mogą przebywać u nas w godzinach od 6.00 do 17.00. W tym samym budynku znajduje się przedszkole, możemy zatem opiekować się rodzeństwem, dziećmi w wieku do 6 lat – podkreśla Ramona Bukowska.

(TS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty