https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piosenka francuska w Jedlinie-Zdroju

– W sobotę, 21 stycznia o godz. 18.00, w Białej Sali na Placu Zdrojowym w Jedlinie – Zdroju wystąpi wspaniała krakowska artystka Yaga Kowalik. Usłyszymy przede wszystkim utwory znanych francuskich muzyków Juliette Greco, Edith Piaf czy Charlesa Aznavoura. Za opracowanie muzyczne koncertu są odpowiedzialni Patrick Liotard i Jerzy Zając – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie – Zdroju.

 – Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zgłosić chęć uczestnictwa telefonicznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju (tel. 74 851 09 75) w godzinach otwarcia placówki. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Wcześniej zapraszamy na finisaż dwóch wystaw w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Plac Zdrojowy 4). Obejrzeć można obrazy Agaty Korzeniowskiej i linoryty Antoniny Urbanowicz.

Yaga Kowalik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. „Cracovie”,udział w targach płytowych Midem w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY. Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru. Koncert „Barbara-historia życia” otwiera cykl pt. „Yaga Kowalik w repertuarze…”, w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour – wyjaśnia Wiesław Zalas.

(MS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty