https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Betlejem w Czarnym Borze

Na Skwerze Olimpijczyków w Czarnym Borze odbyło się wspaniałe widowisko plenerowe z 4 metrowymi kukłami. Kanwą przedstawienia była historia Marii i Józefa oraz narodzin Jezusa.

7 stycznia na Skwerze Olimpijczyków przy ulicy Górniczej w Czarnym Borze legendarny teatr uliczny Teatr Formy z Wrocławia, którego zespół składa się z aktorów z Polski, Niemiec, Ukrainy i Białorusi, zaprezentował rodzinne widowisko plenerowe pt. „Historia z Betlejem – Die Weihnachtsgesichte”.

– Kanwą do przedstawienia są wydarzenia związane narodzinami Jezusa oraz historia Józefa i Maryi. Biblijna historia, klezmerska muzyka, a do tego oryginalna, spektakularna forma gdyż historia przedstawiona zostanie za pomocą gigantycznych, 4 metrowych lalek animowanych przez 11 aktorów. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko dużą liczbę mieszkańców Gminy Czarny Bór, ale także z sąsiednich miejscowości. Mamy nadzieję, że spotkanie z twórcą Teatru Formy Józefem  Markockim i jego aktorami nie było ostatnim i wkrótce znów będziemy mogli coś zaproponować – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec za pośrednictwem Fundacji Polsko Niemieckiej w Warszawie, w ramach programu dotacyjnego „4Ukraine”.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty