https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

INVEST-PARK najlepszą strefą w Polsce

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK pozyskała największe inwestycje w kraju. 2022 rok należał do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. INVEST-PARK, pod względem wartości nakładów inwestycyjnych i nowych miejsc pracy, stał się liderem wśród wszystkich Specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

WSSE w minionym roku pozyskała łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld zł. Mimo popandemicznego okresu, w czasie gwałtownych przemian geopolitycznych, toczącej się wojny na Ukrainie i braku stabilnych cen nośników energii, WSSE okazała się najlepszą strefą w Polsce pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych.

– Jubileusz WSSE zakończyliśmy rekordowym wynikiem w historii spółki: pozyskaliśmy łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7 miliardów zł. Przez ostatni rok nasz zespół sprawił, że INVEST-PARKnie jest już tylko jedną z najlepszy stref w Polsce – staliśmy się numerem jeden w skali całego kraju – podkreśla prezes Zarządu WSSE INVEST-PARKPiotr Wojtyczka.

Kilkadziesiąt przyznanych decyzji oznacza nie tylko miliardowe nakłady, ale także 3249 nowych miejsc pracy na całym obszarze jej oddziaływania. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Mowa m.in. o nowoczesnych zakładach przetwarzania baterii litowo-jonowych, czy niskoemisyjnych producentach komponentów ułatwiających recykling w branży automotive. Wśród nich są zarówno firmy polskie, jak i te z kapitałem zagranicznym. INVEST-PARKotwiera zestawienie stref z największą wartością inwestycji w minionym, 2022 roku, ale – co równie ważne – blisko co trzecie miejsce pracy na terenie całej Polskiej Strefy Inwestycji powstanie właśnie na naszym obszarze oddziaływania – dodaje wiceprezes WSSE INVEST-PARKPaweł Kurtasz.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty