https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Karabin dla kuźni olimpijczyków

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wsparła młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego Mieroszów, przekazując 7,5 tys. złotych na zakup nowego karabinka sportowego Anschutz.

UKS Mieroszów to działający od 2008 roku Uczniowski Klub Sportowy, który specjalizuje się w biathlonie i narciarstwie biegowym. Każdego roku treningi w klubie podejmuje grupa kilkunastu uczniów szkół podstawowych i wielu z nich z powodzeniem kontynuuje karierę sportową. Wychowankowie klubu zdobywają tytuły mistrzowskie w biathlonie i biathlonie letnim. Dwójka wychowanków klubu: Kamila Żuk i Łukasz Słonina zostali olimpijczykami.

– To dzięki wsparciu sponsorskiemu przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną, a także wielu indywidualnym darczyńcom, możliwy był zakup nowoczesnego karabinka sportowego Anschutz. Posiadanie nowoczesnego sprzętu sportowego znacząco poprawia możliwości rozwoju zawodników i pozytywnie wpływa na osiągane przez nich wyniki. Dzięki przekazanym środkom finansowym, młodzież będzie w stanie jeszcze lepiej przygotować się do czekających ją wyzwań i jeszcze lepiej prezentować się na arenach sportowych w powiecie, województwie i kraju. Aktualne wyniki podopiecznych klubu w zawodach Pucharu Polski w biathlonie letnim, gdzie zdobyli złote, srebrne i brązowe medale oraz bardzo wysokie wyniki naszych medalistów na mistrzostwach Polski w biathlonie są argumentem przemawiającym za tym, że warto wspierać małe kluby sportowe – podkreśla Sławomir Foryś, trener UKS Mieroszów.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty