https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 stycznia 2023 r.

– W celu optymalizacji połączeń na trasie: Podzamcze – Piaskowa Góra – Dworzec Szczawienko – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna przeorganizowana zostanie sieć tras autobusowych – informuje Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

– 1 stycznia 2023 r. usunięta z rozkładów jazdy zostanie linia nr 1, zmianie ulegnie trasa kursowania linii nr 9 i uruchomiona zostanie nowa linia nr 19. Przystankiem początkowym i końcowym linii nr 9 i 19 będzie przystanek przy ulicy Stacyjnej (Dworzec Szczawienko). Autobusy linii nr 9 po wyruszeniu z Dworca Szczawienko skierowane zostana ul. Wrocławską i Wyszyńskiego w kierunku Piaskowej Góry, i dalej na Podzamcze przez al. Podwalę, Gagarina, Lelewela do Dworca Szczawienko.

Linia nr 19 kursować będzie w przeciwnym kierunku tj. z Dworca Szczawienko przez ul. Lelewela, Gagarina przez Podzamcze na Piaskową Górę i dalej przez ul. Wyszyńskiego, Wrocławską do Dworca Szczawienko. Linie nr 9 i 19 obsługiwac będą przystanki przy ul. Sokołowskiego oraz wybranymi kursami skierowane zostaną w rejon WSSE przez ul. Uczniowską do ul. Jachimowicza.

Zmianie ulegną także rozkłady jazdy linii: 4, 11 i 18.

Uruchomiony zostanie nowy przystanek „na żądanie” dla linii nr 18 położony na ul. Gałczyńskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty