https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mazowsze szuka talentów w Wałbrzychu

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego organizuje już trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisław Jopka. Jedna z lokalnych eliminacji do konkursu zostanie zorganizowana w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

– Można powiedzieć, że pomysłodawcami Konkursu byli odbiorcy tego, co „Mazowsze” robi od ponad 70. lat – mówi Jacek Boniecki, dyrektor zespołu. – Zachowanie publiczności skłoniło nas do refleksji, że skoro widzowie tak dobrze znają ten repertuar, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego nie zaprosić do wspólnego śpiewania w konkursie?

Mieszkańcy rejonu wałbrzyskiego będą mogli spróbować swych sił 12 stycznia w Filharmonii Sudeckiej.

 – Aby wziąć udział w zabawie trzeba w przyszłym roku skończyć 8 lat – mówi Grzegorz Szczepaniak, organizator lokalnych eliminacji. – Nawet jeśli ktoś będzie miał ósme urodziny w grudniu 2023 roku to może wystartować. Mamy cztery kategorie wiekowe – od juniora do seniora – i szukamy osób lubiących śpiewać. Jest się o co bić, by wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii w finałowej odsłonie konkursu dostaną po 10 tys. zł nagrody.

Przesłuchania w Wałbrzychu odbędą się w czwartek, 12 stycznia. Początek o godzinie 12. Aby wziąć w nich udział trzeba przeczytać regulamin, wybrać 2 utwory z 20 zaproponowanych przez organizatorów, zarejestrować się i osobiście zaprezentować je przed jury. Śpiewać można z podkładem (uwaga, tonacja musi być zgodna z oryginałem), z własnym akompaniamentem bądź a ’cappella.

Utwory i ich zapis nutowy dostępne są na stronie „Mazowsza” (https://mazowsze.waw.pl/etap-i#). Tam też trzeba się zarejestrować.

(GS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty