https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Teatralno-mikołajkowe zakończenie

W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyło się podsumowanie projektu „Basiowe czytanki” czyli rodzinne warsztaty w bibliotece”. Projekt miał na celu rozszerzenie zakresu usług czarnoborskiej biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców.

– W ramach zadania, od maja do grudnia 2022 r. w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borzeodbywały się warsztaty biblioterapeutyczne, pedagogiczne, psychologiczne, a także z zakresu ruchu rozwijającego i zdrowego odżywiania, było też mnóstwo rodzinnych zabaw i teatralnych animacji. A wszystko to na kanwie znanej i lubianej serii dla dzieci pt. „Basia” Zofii Staneckiej. Podsumowanie projektu odbyło się w przeddzień Mikołaja, nie mogło więc zabraknąć mikołajkowych akcentów. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi młodymi uczestnikami projektu, było świątecznie i teatralnie, bo organizatorzy na finał projektu zaplanowali spektakl w wykonaniu Teatru Bajka. Aktorzy brawurowo i z olbrzymim poczuciem humoru zaprezentowali „Diabelskie figle” – pełną przygód, zwrotów akcji i poczucia humoru – historię niefrasobliwego Aniołka, podstępnego Diabełka i mądrego Dziadka Mikołaja. Był śmiech do łez i policzki młodych widzów rozgrzane emocjami do czerwoności. Uczestnicy „Basiowych czytanek” otrzymali też pamiątkowe kubeczki i torby na zakupy z wizerunkiem „Basi” – bohaterki projektu – relacjonuje Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty