https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Brakuje krwi

– Krwiodawco, stany magazynowe maleją i Twoje wsparcie jest teraz szczególnie ważne! – apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. – Jeśli możesz przyjdź do RCKiK w Wałbrzychu lub odwiedź ekipę wyjazdową w krwiobusie i daruj życiodajny lek, który masz w sobie, a którego nie da się wyprodukować. Zapraszamy i serdecznie dziękujemy!

Krew mogą oddać osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała; które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii); które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli: nie mieć objawów przeziębienia; nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety, czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego). Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

–Jeżeli masz pytania na temat oddawania krwi to odwiedź naszą stronę internetową www.rckik.walbrzych.pl lub stronę na Facebooku https://www.facebook.com/rckikwalbrzych, albo zadzwoń pod numery: 74 664 63 16, 74 664 63 19 – wyjaśniają pracownicy Regionalnego Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty