https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Kobieta na dachu
Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

REŻYSER Anna Jadowska
PREMIERA 9 grudnia 2022
DŁUGOŚĆ 97′
KRAJ Polska, Francja, Szwecja 2022

Jednym głosem
Dziennikarka New York Times Jodie Kantor (Zoe Kazan) szuka nowego tematu do swojego artykułu.

Kiedy bada trop molestowania seksualnego we wszystkich sektorach biznesu zdaje sobie sprawę, że show-biznes jest od niego najbardziej uzależniony. Do śledztwa dołącza druga reporterka Megan (Carey Mulligan). Obie dziennikarki wykorzystują całą swoją wiedzę i doświadczenie by przekonać kobiety, które doznały traumy, do ujawnienia się, mówienia na głos i zdemaskowania systemu, który chroni sprawców. Skala zjawiska przechodzi jednak ich najśmielsze wyobrażenia.

REŻYSER Maria Schrader
PREMIERA 16 grudnia 2022
DŁUGOŚĆ 135′
KRAJ USA 2022

Pięć diabłów
Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

REŻYSER Léa Mysius
PREMIERA 16 grudnia 2022
DŁUGOŚĆ 103′
KRAJ Francja 2022

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty