https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2022

Szkolenie dedykowane jest wszystkim, którzy zajmują się zarządzaniem w kulturze na Dolnym Śląsku – zarówno w pełni zawodowo jak i wolontariacko, w instytucjach publicznych oraz w organizacjach pozarządowych. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności zarządzania projektami z zakresu animacji i kultury. Szkolenie będzie miało charakter kompleksowy – od etapu pozyskiwania środków publicznych na działalność kulturalną, przez metodykę zarządzania projektem i kierowanie zespołem po osiąganie rezultatu i etap zamykania projektu.

Szkolenie będzie składało się z 2 modułów – pozyskiwanie środków na projekty kulturalne: przegląd dostępnych źródeł finansowania, procedura aplikowania o dotację, przygotowanie wniosku dotacyjnego, prowadzenie i rozliczenie dotacji; II. zarządzanie projektem: diagnozowanie potrzeb społecznych, definiowanie celów projektu, tworzenie budżetu projektu, budowanie i zarządzanie planem pracy, raportowanie i kontrola w projekcie.

Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o najnowsze metody pracy grupowej, bazujące na idei uczenia się przez doświadczenie: ćwiczenia, gry, symulacje,  mini-wykład, pracę w grupach, dyskusję – tak by maksymalnie zapewnić uczestnikom możliwość zdobywania konkretnych umiejętności i przełożenia ich na codzienną praktykę. Uczestnicy otrzymają specjalnie dla nich przygotowaną publikację, zawierającą najbardziej aktualne informacje, będące teoretycznym uzupełnieniem szkolenia. Zajęcia poprowadzą: Paweł Dębek – założyciel i szef Instytutu Edukacji Społecznej oraz Kazimierz Szepiela – trener, manager, doradca, społecznik. Absolwent Politologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Elżbiety Sołtys.

Szkolenie odbędzie się w dniach 3 – 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 9.30 do 15.30 w Studiu Psychologicznym przy ul. Legnickiej 52 we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Współorganizatorem szkolenia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty