https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wiadukt jak nowy

W Boguszowie-Gorcach, z udziałem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko i burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwii Dąbrowskiej dokonano symbolicznego odbioru wiaduktu na ul. Krakowskiej.

– Remont wiaduktu na ul. Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach umożliwił udrożnienie tego ciągu komunikacyjnego łączącego gminę Boguszów-Gorce z Wałbrzychem i resztą powiatu wałbrzyskiego. Jest to bardzo ważne w kontekście planowanych inwestycji drogowych w związku z czym cieszę się, że ta inwestycja pomyślnie dobiegła końca  – podkreślił wicemarszałek Grzegorz Macko.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą ponad 550 tys. zł, a całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 1,1 mln zł.

– Cieszę się, że po latach starań budowa została zakończona. Przeprowadziliśmy gruntowną modernizację tego obiektu i dzisiaj oficjalnie oddajemy bezpieczny, efektownie wykonany wiadukt – powiedziała burmistrz Sylwia Dąbrowska.

Wiadukt jest bardzo istotnym ciągiem komunikacyjnym łączącym Gminę Boguszów-Gorce z Wałbrzychem, który wymagał remontu ze względu na zły stan konstrukcji.

– To  jeden z głównych ciągów komunikacji drogowej w gminie Boguszów-Gorce, który dziś zapewnia przejazd na trasie Wałbrzych – Boguszów-Gorce – Kamienna Góra – podkreśla Sylwia Dąbrowska.

(TZ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty