https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Anioły Hospicjum

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, jak co roku, podziękowało osobom, firmom oraz instytucjom za wsparcie Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Pomagający wałbrzyskiemu hospicjum otrzymali statuetki Anioła Hospicjum.

– Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć – napisała Tahereh Mafi. Nadzieja to nieodłączny element życia każdego człowieka, szczególnie człowieka, któremu życie dostarcza tylu trosk i zmartwień, że funkcjonowanie bez niej byłoby po prostu niemożliwe. Dla wszystkich podopiecznych naszego wyjątkowego hospicjum nadzieja to lek i siła do trwania pomimo wszystko. Nadzieja to lek, którego działanie jest możliwe tylko dzięki otwartym, empatycznym i życzliwym osobom, które – pomimo trudnych dla wszystkich warunków, w jakich wszyscy funkcjonujemy – dzielą się tym, co posiadają najlepszego z innymi – mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.

Tradycyjnym podziękowaniem dla wszystkich osób o otwartych sercach i umysłach, wszystkich firm i instytucji istniejących nie tylko dla siebie, stały się – wręczane każdego roku podczas uroczystej gali – Anioły Hospicjum.

– W tym roku w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju upamiętniliśmy niezwykłe czyny zwykłych ludzi, którzy stali się dla wielu źródłem nieśmiertelnej nadziei – dodaje Renata Wierzbicka.

Wśród wyróżnionych Aniołami Hospicjum w tym roku są między innymi gminy: Boguszów – Gorce, Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów i Stare Bogaczowice.

– Za nami wyjątkowa uroczystość w podziękowaniu za wspieranie Hospicjum w Wałbrzychu i statuetka Anioła Hospicjum 2022 odebrana przez Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego. To zaszczyt i wielka odpowiedzialność pomagać bliskim w potrzebie. Dziękujemy za współpracę, zaangażowanie i wielkie serce Renacie Wierzbickiej – podkreśla Ewa Kisztelińska, sekretarz Gminy Mieroszów.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty