https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piraci w Szybie Witold

Po latach nieobecności, w zeszłym roku powrócił teatrzyk Trele Morele z Boguszowa-Gorc. W tym roku mali aktorzy przygotowali dla publiczności prawdziwą teatralną ucztę.

7 i 8 listopada w Szybie Witold w Boguszowie-Gorcach należały do teatru Trele Morele. Scenę opanowali tytułowi „Piraci” oraz straszni ludożercy (scenariusz: Elżbieta Gorzka Kmieć, reżyseria: Katarzyna Bernaś, przygotowanie wokalne: Katarzyna Gotowała, oprawa muzyczna: Marek Dańczak). Z energią huraganu scenę opanowali: Zofia Bilakiewicz, Amelia Gwoździowska, Hanna Jakubowska, Pola Janiak, Michalina Jeleń, Oskar Kosiński, Antonina Kowalska, Weronika Kurzeja, Szymon Olejniczak, Amelia Płonka, Milena Przybył, Anna Rudzińska, Marysia Słomińska, Liwia Sobań, Dominik Stanicki, Jagoda Szczepańska i Franek Wieczorek.

Była eksplozja radości i pokaz teatralnego kunsztu. Było śmiesznie, choć pewnie niejednemu łezka wzruszenia zakręciła się w oku. Dwa pokazy przedpremierowe oraz premiera przyciągnęły wierną i – jak zawsze – zachwyconą występem widownię. Były owacje na stojąco, niespodzianki i słodkości oraz moc gratulacji. Po wtorkowej premierze młodym artystom wspaniałego występu gratulowała burmistrz Boguszowa-Gorc- Sylwia Dąbrowska, zapowiadając jednocześnie, że w przyszłym roku teatr obchodzić będzie swój ważny jubileusz.

Teatr Trele Morele już blisko 20 lat działa w MBP-CK pod kierunkiem Katarzyny Bernaś – opiekunki grupy, reżyserki teatru dziecięcego. Od lat wzrusza, edukuje, śmieszy, zmusza do refleksji i sprawia, że dzieci rozwijają się, kwitną, zachwycają i zadziwiają – energią, odwagą oraz talentem. Te dwadzieścia lat to historia kilkuset artystów – młodych mieszańców Boguszowa-Gorc, to mnóstwo spektakli i kilkadziesiąt nagród na festiwalach ogólnopolskich, dolnośląskich i regionalnych, to odkrywanie talentów, budowanie poczucia własnej wartości i spełnione dziecięce marzenia.

(JCF)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty