https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ogrody światła w zamku i palmiarni

Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej palmiarni.

– Trasa przy zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziemy tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy, tworzących trasę „średniowieczny Książ”. Całość uzupełnia nastrojowa muzyka. W tym roku w ogrodach światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich… zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się na terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie złotego pociągu. Oprócz tysiąca światełek, na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci. Druga część ogrodów światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba – mówi Anna Żabska, prezes Zamek Książ sp. z .o.o.

Ogrody Światła będą otwarte do 28 lutego od niedzieli do czwartku w godzinach 17.00 – 20.00, a w piątek i sobotę w godzinach 17.00-21.00. Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego lub osobno do ogrodów przy zamku i ogrodów przy palmiarni.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty