https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żyją kolorowo

Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu zorganizowało jednodniową wyprawę do Domów Tkaczy w Chełmsku Śląskim, która jest kolejnym działaniem w ramach zadania publicznego „Żyj zdrowo, kolorowo!”.

Celem zadania jest aktywizacja społeczna oraz rehabilitacja osób z niepełnosprawnością, wspieranie ich aktywności w dziedzinie kultury, sportu, turystyki i rekreacji. Działania, które są współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego, skierowane są do młodzieży oraz osób dorosłych posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, będących mieszkańcami dwóch powiatów: grodzkiego, czyli miasta Wałbrzych i ziemskiego powiatu wałbrzyskiego.

– W trakcie wyprawy uczestnicy zwiedzali Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim i zostali zapoznani z historią oraz tradycjami tkackimi. Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z animatorem „Od posiania do utkania”, w trakcie których przedstawiony został cały proces produkcji płótna, a każdy z uczestników warsztatów mógł samodzielnie spróbować swoich sił przy tradycyjnym tkaniu płótna lnianego. Jednym z elementów warsztatów było wykonanie regionalnej pamiątki, czyli ozdobnego woreczka lnianego wypełnionego ziarenkami lnu. Był także poczęstunek regionalny oraz integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek – relacjonuje Anna Jasińska ze Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej.

(TS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty