https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jacek Borkowski dla seniorów

W Gminie Czarny Bór październik to miesiąc seniorów. Do zajęć naukowych, ćwiczeń i warsztatów wrócił już Czarnoborski Uniwersytet III Wieku, a z okazji Dnia Seniora wystąpi Jacek Borkowski.

Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach tanecznych, a kolejne zajęcia wspierające rozwój intelektualny oraz fizyczny zaplanowane są na październikowe, sobotnie przedpołudnia – kolejne 15 października. A 22 października br. o godz. 16.00 Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki oraz Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze zapraszają na Gminne Obchody Dnia Seniora. Jak co roku, organizatorzy zapowiadają wyjątkową oprawę wydarzenia, rodzinną atmosferę oraz prawdziwą, muzyczną ucztę. Z okazji święta seniorów, w czarnoborskim centrum kultury wystąpi bowiem Jacek Borkowski – znany i lubiany aktor oraz wokalista. Artysta zaprezentuje się w recitalu pt. „Żyłem jak chciałem”. Bilety kosztują 25 zł.

Z kolei 26 października br. o godz. 18.00 w czarnoborskim centrum kultury szykuje się nie lada gratka dla melomanów. Koncert ”Muzyka na uszlachetnienie obyczajów” to kolejna odsłona, zainaugurowanych przez Wójta Adama Góreckiego, cyklicznych spotkań z muzyką klasyczną. Po wiosennym recitalu chopinowskim, czas na jesienny – kameralny koncert, podczas którego zaprezentuje się dwóch wybitnych instrumentalistów – pianista Piotr Łukaszyk (wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie) oraz skrzypek – Andrzej Tulik (absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, koncertujący w kraju i za granicą z towarzyszeniem m.in. takich zespołów jak Orkiestra Smyczkowa Amati – Ensemble Munchen (Niemcy) oraz Musica Juvenalis (Słowacja). Podczas czarnoborskiego koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze kompozycje Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Johannesa Brahmsa i innych. Słowem mówionym muzyczne spotkanie okrasi Krystyna Swoboda, zawodowo związana z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu. Na deser organizatorzy zaplanowali wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Bilińskiego – utalentowanego mieszkańca Gminy Czarny Bór, słuchacza Uniwersytetu III Wieku, który szczególnie umiłował sobie piękno lokalnego krajobrazu. Tadeusz Biliński – jak sam o sobie mówi – jest malarzem samoukiem, a jego ulubione techniki to akwarele i olej na płótnie za pomocą, których wyczarowuje niepowtarzalne pejzaże. Bilety kosztują 10 zł, a dla słuchaczy UTW – 5 zł i są do nabycia w Bibliotece+Centrum Kultury przy ul. Sportowej 43 w Czarnym Borze.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty