https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jesień w Górach Sowich

– Przed nami kolejny weekend. Serdecznie zapraszamy w Góry Sowie do Gminy Walim, która swoimi widokami potrafi zachwycić każdego – mówi Adam Hausman, wójt Gminy Walim. Jedną z atrakcji będzie nocne zwiedzanie zamku Grodno w świetle lamp naftowych.

– Gmina Walim to wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym o każdej porze roku. Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody jezioro Bystrzyckie z najdłuższą w Polsce kładką wstęgową. Na szczycie góry Choina w Zagórzu Śląskim rozpościera się zamek Grodno z Multimedialnym Centrum Bioedukacji. To właśnie u nas, w mury średniowiecznego zamku wprowadzono technologię XXI wieku. Zapraszamy także do Sztolni Walimskich, które są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. Pasjonatów aktywności ruchowej zapraszamy na malownicze szlaki turystyczne, przebiegające przez Park Krajobrazowy Gór Sowich i Rezerwat Przyrody Góra Choina. Amatorom dwóch kółek polecamy wspaniałe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Oznakowane trasy W1-W10 wchodzą w skład 500 kilometrów tras rowerowych Rowerowa500. A nasze lasy pełne są grzybów! – dodaje Adam Hausman.

Nocą do zamku

Gmina Walim zaprasza na kolejną edycję zwiedzania tajemniczych warowni piastowskich wieczorową porą.

 – Tym razem spotykamy się 24 września o godz. 19.00 by w świetle lamp naftowych poznać niesamowite historie zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Bilety kosztują 40 zł. Rezerwacji można dokonywać poczta elektroniczną: marcostan@wp.pl lub rafal.lipka@przygodnik.eu oraz telefonicznie: 600 035 065 lub 503 127 676 – mówi Wioletta Sowa z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Rajd na Małą Sowę

Kolejną imprezą w Gminie Walim będzie w rekreacyjny rajd rowerowo-pieszy na Małą Sowę. Impreza została zaplanowana na 15 października 2022 r. (bez rywalizacji) na dwóch trasach: rowerowej o długości 20 km (https://ridewithgps.com/routes/40867972) oraz pieszej o długości 10 km (https://ridewithgps.com/routes/40867926). Zapisy będą prowadzone w dniu zawodów od godziny 9.00 w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Bocznej 8A w Walimiu. Uczestnicy wyruszą na trasy (rowerową i pieszą) o godz. 10.00 i będą musie je pokonać do godz. 15.00.

– Oczywiście każdy z uczestników może pokonać wybraną trasę swoim tempem, zgodnie ze śladem gps, bo trasa nie będzie oznakowana. Na szczycie Małej Sowy czekać będzie okolicznościowa pieczątka do karty rajdu, którą należy zdobyć. Natomiast na mecie będzie ognisko, ciasteczka, kawa i herbata dla wszystkich uczestników. Będzie także losowanie nagród od kapitanów drużyn wyzwania „Uruchom Tę Moc – Bitwa Drużyn” dla uczestników tego wyzwania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale każdy bierze w nim udział na własną odpowiedzialność – podkreślają organizatorzy wydarzenia: Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu oraz Sowie Szczyty.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty