https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Posprzątają jezioro Bystrzyckie

Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych oraz Fundacja Polska Górom zapraszają mieszkańców powiatu wałbrzyskiego do wsparcia działań na i wokół jeziora Bystrzyckiego. – Wspólne z milionami wolontariuszy 17 września posprzątamy jezioro dla dobra wspólnego na całym świecie – podkreślają organizatorzy akcji.

– Spotykamy się 17 września (sobota) o godzinie 11.00 na parkingu leśnym przy Hotelu Maria Antonina w Zagórzu Śląskim, aby wyczyścić taflę jeziora Bystrzyckiego, oczyścić nabrzeża jeziora, posprzątać zalegające śmieci na szlakach i ścieżkach wokół jeziora, zlikwidować wszelkie składowiska odpadów, wybrać z potoków naniesione z miast śmieci oraz oczyścić okolice zamku Grodno. Na zakończenie sprzątania na wolontariuszy będzie czekał poczęstunek oraz gry i zabawy rodzinne – informują organizatorzy sprzątania jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim.

Patronem przedsięwzięcia jest wójt Gminy Walim Adam Hausma. Partnerami tegorocznej edycji są Toyota i Tauron Ekoenergia, a wydarzenie odbędzie się pod szyldem World Cleanup Day – Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty