https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dożynki jak malowane!

Gmina Stare Bogaczowice świętowała w minioną sobotę dożynki gminne. W hucznej zabawie liczny udział wzięli mieszkańcy gminy oraz goście z całego regionu.

Uroczystość rozpoczęła msza święta. Dożynkowe dekoracje i oprawa muzyczna w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki nadała nabożeństwu wyjątkowego charakteru. Po wspólnej modlitwie, wszyscy udali się barwnym korowodem na stadion, gdzie zabawa trwała do północy. Były występy muzyczne, liczne rodzinne konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło też pysznego jadła, a co najważniejsze słonecznej pogody i uśmiechniętych gości, którzy tłumnie przybyli na tegoroczne dożynki.

– Nisko pokłoniliśmy się tej pięknej tradycji, wspólnie podziękowaliśmy za zebrane plony, biesiadowaliśmy i radowaliśmy się przy wspaniałej zabawie. Ogromnie dziękuję wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego święta plonów. Wielkie brawa dla Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach, pracowników Urzędu Gminy Stare Bogaczowice, radnych, sołtysów i rad sołeckich, OSP Stare Bogaczowice oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Lubominie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że wspólnie można wiele! Dziękuję także Kotlinie Natury za ufundowanie nagród w tegorocznej loterii. Budujące jest to, że tak wiele osób chciało spędzić z nami ten dzień. Do zobaczenia za rok! – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(IL, fot. Klaudia Karczmarz)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty