https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przywrócą przejazd ulicą Wysockiego w Wałbrzychu

Po ponad roku, kierowcy znów będą mogli ze Śródmieścia Wałbrzycha pojechać ulicą Wysockiego w kierunku Szczawna-Zdroju. Przejazd zostanie otwarty 26 sierpnia w godzinach wieczornych.

Przypomnijmy: w nocy z 10 na 11 lipca 2021 roku zostały wprowadzone zmiany w ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej, Sikorskiego i Wysokiego w Śródmieściu Wałbrzycha. Pierwotnie utrudnienia miały potrwać do września 2021 r., ale prace przy przebudowie skrzyżowania przedłużyły się. I choć prace na odcinku przy Hali Wałbrzyskich Mistrzów w kierunku Szczawna – Zdroju zakończyły się kilkanaście tygodni temu, to z przejazdu mogły korzystać tylko autobusy komunikacji miejskiej. A pozostali kierowcy wciąż zmuszeni byli korzystać z objazdów przez korkującą się ulicę 1 Maja w dzielnicy Sobięcin lub przez ulicę Żeromskiego. Ale w końcu to się zmieni.

– Przed nami kolejny krok w kierunku otwarcia „Europejki”. Wykonawca wprowadza zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kolejowej, Wysokiego i Sikorskiego. Od jutrzejszego wieczora otwarta zostanie ulica Wysockiego przy Hali Wałbrzyskich Mistrzów, a na skrzyżowaniu zacznie funkcjonować sygnalizacja świetlna. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności i nie jeżdżenie „na pamięć” – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Kierowcy jadący ulicą Kolejową w kierunku dzielnicy Stary Zdrój wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami.

– Na wysokości ul. Mazowieckiej nastąpi powrót do jednej jezdni i dalej ruch będzie się odbywał jak dotychczas – dwukierunkowo łącznicą LR1 (pod wiaduktem WD/Z/7) – informuje kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha z firmy Budimex.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty