https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świebodzice dla Antosia

Około 10 tysięcy złotych na operację ratującą życie Antosia Sobeckiego organizatorzy Świebodzickiej Sztafety Serc. Wciąż trwają internetowe aukcje oraz zbiórka pieniędzy na stronie www.siepomaga.pl/antos-serduszko.

13 sierpnia (sobota) w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR w Świebodzicach odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej „Świebodzice Miastem Serc”. Piknik planowany był na świeżym powietrzu, ale aura pogodowa nie sprzyjała organizatorom i ostatecznie imprezę przeniesiono do hali. Tym razem Świebodzice połączyły serca, by ratować serduszko małego Antosia Sobeckiego, który z uwagi na poważną chorobę HLHS czeka na operację, której – niestety – nie da się przeprowadzić w Polsce. Antoś wraz z rodzicami obecny był na pikniku. Organizatorami wydarzenia była Gmina Świebodzice z burmistrzem Pawłem Ozgą, kierownikiem Klubu Senior+ Agatą Koperską, prezesem OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosławem Pizuńskim oraz Maciejem Więckiem ze Stowarzyszenia Bona Fide. W organizację imprezy zaangażowani byli także pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach, OSiR Sp z.o.o, instruktorzy i uczestnicy Klubu Senior +, a także młodzież oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Świebodzicach Magdalena Pawiłojć.

– Nie zabrakło także mieszkańców Świebodzic, którzy czynnie wsparli akcję zarówno w przygotowaniach jak i podczas samego wydarzenia za co serdecznie dziękujemy. Podczas imprezy charytatywnej mieliśmy okazję zobaczyć występy sekcji tanecznej MDK w Świebodzicach, posłuchać mini koncertu Danuty Gołdon-Legler, zatańczyć dla małego Antosia, a przy tym skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach oraz Seniorów z Klubu Senior + i Senior +II, jak również naszych mieszkańców. Do słodkiego ciasteczka można było się napić pysznej kawy lub lemoniady serwowanej przez Central Park Bistro, który wspierała także była dyrektor MDK Katarzyna Woźniak. Były też dwie niespodzianki motoryzacyjne, m.in. niezawodny na wszelkich imprezach charytatywnych w Świebodzicach Krzysztof Karwas-Król ze swoim motocyklem, i Krzysztof Solarewicz ze swoim Orange Monsterm Audi RSQ8. Imprezie towarzyszyły także medyczne akcenty, dostępny był: mammobus, pomiar cukru i kurs pierwszej pomocy. Przez cały czas trwania pikniku mieszkańcy pokonywali kilometry biegając po specjalnie wyznaczonej trasie oraz w hali na bieżni. W dniu pikniku uczestnicy łącznie przebiegli dla Antosia ponad 68 km. Dla dzieci i dorosłych przygotowana została loteria fantowa oraz stoisko kreatywne, na którym można było wykonać własnoręcznie m.in. zakładki do książek, zrobić sobie tatuaż z henny czy kolorowe warkoczyki. Największą atrakcją dla dzieci, ale też i niektórych dorosłych był jednak dmuchaniec, o który osobiście zadbał prezes OSiR Jarosław Pizuński. Mamy nadzieję, że puszki, które tak chętnie zapełnialiście przełożą się na ogromne wsparcie dla Antosia. A tym, którzy nie mogli być razem z nami przypominamy, że wpłat można dokonać poprzez stronę www.siepomaga.pl/antos-serduszko – podkreślają organizatorzy Świebodzickiej Sztafety Serc.

(WPK)

REKLAMA

REKLAMA