https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

PTTK Odział Ziemi Wałbrzyskiej wraz z Gminą Wałbrzych zapraszają 14 sierpnia 2022 r. na wycieczkę na Górę Dzikowiec w Boguszowie – Gorcach. Z kolei Gmina Walim zaprasza na sobotnią wycieczkę po atrakcjach Zagórza Śląskiego.

– Trasa niedzielnej wycieczki z cyklu „Z PTTK na szlakach” będzie wiodła z Kuźnic Świdnickich, przez szczyt Dzikowca do Unisławia Śląskiego. Zbiórka została zaplanowana o godz. 11.00 na przystanku linii autobusowej numer 2 na ul. Nowy Świat w Wałbrzychu. Zakończenie wycieczki zostało zaplanowane na przystanku autobusowym linii nr 15 w Unisławiu Śląskim. Trasa jest średnio trudna i ma długość około 8 km. Uwaga! Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się we własnym zakresie, natomiast członkowie PTTK są ubezpieczeni z tytułu przynależności do stowarzyszenia. Dzieci mogą wziąć udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Koszty przejazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie – mówi Roman Ludwiczuk, prezes PTTK Odział Ziemi Wałbrzyskiej.

Trwa kolejny cykl sobotnich wycieczek z przewodnikiem po atrakcjach Zagórza Śląskiego, organizowanych pod hasłem „Dzień dobry Gmino Walim”.

– Jeżeli macie ochotę na aktywną sobotę i chcecie poznać ciekawe miejsca, to serdecznie zapraszamy na rodzinne wycieczki z przewodnikiem, który oprowadzi Was po atrakcjach turystycznych w Zagórzu Śląskim. Nie zabraknie historii o powstaniu Jeziora Bystrzyckiego, nowoczesnych rozwiązaniach multimedialnych zastosowanych na najdłuższej w Polsce kładce wstęgowej oraz średniowiecznym zamku Grodno, legend z Gór Sowich, a także ciekawostek przyrodniczych i nie tylko – zachęca Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

Udział jest bezpłatny (bilet na zamek Grodno we własnym zakresie). Spacery odbywają się w każdą sobotę (do 27 sierpnia 2022 roku).

Start: plac przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w Zagórzu Śląskim, godz. 11.00. Czas trwania około 2,5h, kontakt do przewodnika 693 771 391.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA