https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sztafeta dla Antosia

13 sierpnia 2022 r. o godz. 15.00 rozpocznie się Świebodzicka Sztafeta Serc. – Spotykamy się na placu za Wodnym Centrum Rekreacji przy ul. Mieszka Starego w Świebodzicach. Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku, tworząc sztafetę ludzkich serc, tych najwspanialszych serc, które niosą pomoc – informują organizatorzy akcji: kierownik Klubu Senior + Agata Koperska, prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński i kurator Maciej Więcek.

Antoś urodził się z połową serca, czyli jedną z najpoważniejszych wad. Chłopczyk bardzo dzielnie walczy każdego dnia o życie, jest już po kilku bardzo skomplikowanych operacjach serca. Teraz czeka go kolejna operacja ratująca życie, która jest bardzo kosztowna. Rodzice chłopca są bardzo zmotywowani, aby pomóc swojemu dziecku i robią wszystko każdego dnia, by uratować Antosia. Jednak możliwości i wielkie starania rodziców są niewystarczające, aby uzbierać horrendalną sumę na operację. Dlatego Klub Senior +, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. wraz z działaczem sportowym Maciejem Więckiem i rodzicami Antosia: Karoliną Sobecką i Łukaszem Sobeckim, organizują imprezę charytatywną Świebodzicka Sztafeta Serc.

– Impreza ma wyjątkowy charakter, ponieważ zorganizowana jest w celu ratowania zdrowia i życia rocznego Antosia. Sztafeta będzie polegała na liczeniu łącznego dystansu, który uczestnicy pokonają na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Każdy uczestnik decyduje jaki dystans pokona, tym samym pomagając. Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku tworząc sztafetę ludzkich serc, tych najwspanialszych serc niosących pomoc. Zaplanowanych jest wiele dodatkowych atrakcji: maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy z Klubu Senior + i OSiR Świebodzice Spółka z o.o, m.in. Mateusz Brzuchacz; gry i zabawy dla rodzin, loteria fantowa, kurs pierwszej pomocy, pomiar cukru, słodkie wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach i Seniorów z Klubu Senior+ oraz mieszkańców, a także słodkości od lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A., a do wypieków będzie serwowana pyszna kawa z Central Park Bistro. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa kreatywności. Ponadto zaplanowane są występy młodzieży i seniorów. Imprezę całym sercem wspiera burmistrz Świebodzic Paweł Ozga – informują organizatorzy Świebodzickiej Sztafety Serc Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska oraz Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński Organizatorami mprezy są: OSiR Świebodzice Spółka z o.o., Klub Senior+ oraz Maciej Więcek.

Każdy, kto chce w jakikolwiek sposób pomóc w organizacji tego wydarzenia, proszony jest o kontakt z Agatą Koperską pod numerem telefonu 781 234 446. Organizatorzy przypominają, że trwa zbiórka, która zasila środki na operację Antosia, która prowadzona jest na stronie https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko oraz www.dobryklik.pl/anteksobecki.

– W imieniu rodziców Antosia serdecznie zapraszamy do wsparcia – apelują organizatorzy Świebodzickiej Sztafety Serc.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty