https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Muzyki i Kultury Romskiej

12 i 13 sierpnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w Starej Kopalni odbędzie się III Festiwal Muzyki i Kultury Romskiej „Romano dzipen”.

Pierwszy dzień festiwalu będzie poświęcony warsztatom w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. – Pierwsza nasza propozycja to warsztaty dotyczące kultury romskiej z elementami treningu antydyskryminacyjnego prowadzone przez Izabelę Rakoczy i Sylwię Maroń. Zapraszamy na nie w godzinach od 10.00 do 12.00. Od 13.00 do 14.30 Ludmiła Chuban wprowadzi zainteresowanych w tajniki tańca i śpiewu ukraińskiego – zachęcają organizatorzy. Tego samego dnia, od godziny 16.oo do godziny 19.oo zaplanowano warsztaty tańca cygańskiego prowadzone przez Urszulę Jarosiweicz oraz warsztaty śpiewu cygańskiego, które poprowadzi Angelo Ciureja. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem telefonu 513 144 303. Uczestnicy festiwalu odwiedzający tego dnia Wałbrzyski Ośrodek Kultury będą mogli obejrzeć także multimedialną wystawę fotografii „Romano dzipen – romskie życie”.

W sobotę zaplanowano już same koncerty. Na scenie pojawią się polskie i ukraińskie gwiazdy estrady romskiej. Nie zabraknie gości specjalnych. Z Ukrainy przyjedzie Vasilly Zhadan. W Wałbrzychu wystąpi także zwycięzca telewizyjnego show „Śpiewajmy Razem” – Jummi Siwak. Na scenie pojawią się także: RADA Bogusławska Rada Dance Art, Zespół Sara Czureja Bend, Król Cygańskiej Gitary Eugeniusz Merstein Kwiatkowski z Zespołem, Katjusza Kozubek, Urszula Jarosiewicz, Cygański Zespół Gypsy Kings, Czerwona Kalina, Ronald Bilicki oraz Cygański Zespół Angelo Ciureja & Romano Drom.

(WOK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty