https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Praktyczna integracja

W Gminie Stare Bogaczowice trwa realizacja projektu „Nasza Siostra Ukraina”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL – Stowarzyszenie „Granica” w Lubawce.

Mieszkańcy spotykają się na warsztatach kulinarnych i wspólnie z gośćmi z Ukrainy przygotowują potrawy polskie oraz ukraińskie.
– Wszystko było pyszne i bardzo sycące. Dziewczyny z Ukrainy pokazały nam, że kotlety mielone i naleśniki mogą różnić się wykonaniem od naszych i być równie smaczne – relacjonuje Pani Basia, mieszkanka Gminy Stare Bogaczowice.

W ramach projektu odbywają się także warsztaty florystyczne, na których przygotowywane są dekoracje dożynkowe oraz polsko-ukraiński wieniec.

– Wspólna praca zaprezentowana zostanie na dożynkach gminnych, które odbędą się 27 sierpnia na Stadionie Sportowym w Starych Bogaczowicach, Te spotkania to cenna wymiana doświadczeń oraz integracja i zbudowanie pięknych relacji. Cieszymy się, że w warsztatach udział biorą także dzieci i młodzież, bo to właśnie oni najchętniej poznają szczegóły z życia naszych ukraińskich sąsiadów – mówi Ilona Bujalska, Dyrektor GCBK.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty