https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świebodzicka Sztafeta Serc dla Antosia

Świebodziczanie wielokrotnie okazali wielkie serca, włączając się aktywnie w pomoc osobom chorym, których los nie oszczędził i zmusił do walki o zdrowie, życie. – Tym razem, 13 sierpnia 2022 r. o godz. 15.00 rozpocznie się Świebodzicka Sztafeta Serc. Charytatywna impreza biegowa będzie polegała na liczeniu łącznego dystansu, który pokonamy na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Spotykamy się na placu za Wodnym Centrum Rekreacji! – zachęcają organizatorzy akcji na rzecz małego Antosia ze Świebodzic.

– Do nas dotarła kolejna informacja o potrzebie ratowania życia ludzkiego. Tym razem chodzi o rocznego chłopca ze Świebodzic o imieniu Antoś, który urodził się z połową serca, czyli jedną z najcięższych wad. Jak informuje nas mama chłopca, Antoś bardzo dzielnie walczy każdego dnia o życie, jest po kilku bardzo skomplikowanych operacjach serca. Czeka go kolejna ratująca życie, ale bardzo kosztowna operacja. Rodzice chłopca są bardzo zmotywowani, aby dziecku pomóc, robią wszystko każdego dnia. Jednak możliwości i wielkie starania rodziców są niewystarczające, aby uzbierać horrendalną sumę na operację. Dlatego Klub Senior +, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. wraz z działaczem sportowym Maciejem Więckiem i rodzicami Antosia: Karoliną Sobecką i Łukaszem Sobeckim, organizują imprezę charytatywną „Świebodzicka Sztafeta Serc”. 13 sierpnia 2022 r., czyli w sobotę o godz. 15.00, spotykamy się na placu za Wodnym Centrum Rekreacji. Każdy uczestnik decyduje jaki dystans pokona, tym samym pomagając. Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku, tworząc sztafetę ludzkich serc, tych najwspanialszych serc, które niosą pomoc – informują organizatorzy akcji: kierownik Klubu Senior + Agata Koperska oraz prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński.

W trakcie imprezy zaplanowanych zostało wiele dodatkowych atrakcji: maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy z Klubu Senior + i OSiR Świebodzice Spółka z o.o (m.in. Mateusz Brzuchacz), gry i zabawy dla rodzin, loterię fantową, kurs pierwszej pomocy, pomiar cukru, słodkie wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach i seniorów z Klubu Senior+ oraz naszych mieszkańców, a także słodkości od lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A., a do wypieków będzie serwowana pyszna kawa z Central Park Bistro. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa kreatywności. Ponadto zaplanowane są występy młodzieży i seniorów.

– Jeżeli ktoś z chce dołączyć do nas i pomóc w organizacji tego wydarzenia w jakikolwiek sposób, proszony jest o kontakt z Agatą Koperską pod numerem telefonu 781 234 446. Ponadto przypominamy, że trwa uruchomiona zbiórka, która zasila środki na operację https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko oraz www.dobryklik.pl/anteksobecki. W imieniu rodziców serdecznie zapraszamy do wsparcia – apelują organizatorzy Świebodzickiej Sztafety Serc.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA