https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolarskie święto w Jaczkowie

Jeśli chcesz spędzić czas aktywnie stając w szranki na jednośladzie albo pokibicować obserwując sportowe emocje, wspaniałe zmagania w duchu fair play, spektakularne zwycięstwa i porażki, które motywują do dalszych treningów to nie może Cię zabraknąć 7 sierpnia 2022 r. w Jaczkowie w Gminie Czarny Bór.

– Stało się już tradycją, że pierwsza niedziela sierpnia to kolarskie zmagania na szosie. Wyścig wpisany jest do kalendarza Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, ale Jaczków czeka również na amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił. Zawodnicy będą rywalizować na trasach o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór w ramach XVII Festynu Sportu pod hasłem: „Szukamy Następców Naszych Olimpijczyków” – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 11.30. Start – jak zawsze – przy świetlicy wiejskiej (Jaczków 15a). Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę o godz. 11.45. Współzawodnictwo będzie się toczyć w kilku kategoriach

wiekowych: I grupa – roczniki 2016 i młodsi, II grupa – roczniki 2015, 2014 – III grupa roczniki 2013, 2012 rowery górskie, składaki, żaki i żakiny, młodzik i młodziczka, junior i juniorka, masters/amator.

Zgłoszenia zawodników i zawodniczek należy przesyłać na adres mailowy: katarzyna.bernas@ck.czarny-bor.pl do3.08.2022 r. do godz. 14.00 oraz – w uzasadnionych przypadkach, za zgodą organizatora i sędziego głównego – w dniu zawodów w biurze zawodów w godzinach przeznaczonych na weryfikację zawodników.

Organizatorami imprezy są: OSP Jaczków, Gmina Czarny Bór, Sołectwo Jaczków, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Więcej informacji można uzyskać u w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze pod nr tel. 74 84 50 242, regulamin zawodów do pobrania na stronach: https://ck.czarny-bor.pl/, https://www.czarny-bor.pl/, https://dzkol.pl/dokumenty/?orderby=title&order=desc.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA