https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sukcesy lekkoatletów Górnika

Młodzi lekkoatleci LKS Górnik Wałbrzych zdobywają medale na arenach krajowych i międzynarodowych.

Maja Olszak z mistrzostw Polski do lat 20 wróciła ze srebrnym medalem.

– W biegu eliminacyjnym zajęła 2 miejsce pewnie przechodząc do finału. A w finale Maja pobiegła 14.15 sek. A to nie jest dla niej łatwy rok za sprawą zmiany kategorii wiekowej oraz zmiany wysokości płotków. A przecież Maja przyzwyczaiła nas do medali i – jak to trener Grzegorz Banaszek mówi – talent Mai toruje drogę młodszym płotkarkom. A talent Maja ma przeogromny. I kolejny raz podzieliła się nim z nami – mówi Natalia Jońska z LKS Górnik Wałbrzych.

Maja Olszak zaliczyła także świetny debiut w reprezentacji Polski.

– Maja zajęła 3miejsce w meczu lekkoatletycznym w Mariborze. Nasza płotkarka wróciła nie tylko z medalem, ale i z nowym rekordem życiowym – 13.98 sek. Trzeba przy tym pamiętać, że Maja jest tym młodszym rocznikiem w kategorii U20 – dodaje Natalia Jońska.

Z kolei Amelia Kielar zajęła 11 miejsce w biegu na 100 m przez płotki w rozegranych w Izraelu mistrzostwach Europy do lat 18. Amelia zajęła 3 miejsce w swoim półfinale, z czasem 13.67 sek. W Jerozolimie wystartował także kulomiot Kacper Kuczaj, który zajął 21 miejsce.

Na arenie międzynarodowej będzie mogła pokazać się także Olena Durowa, która została powołana do reprezentacji Polski na Athletics Unlimited Games Kraków 2022. Organizowane w Krakowie zawody, które odbędą się w dniach 11-15.08.2022 r., zgromadzą na starcie zawodników z roczników 2009 i 2010. Podopieczna trenera Janusza Stysia pobiegnie na 300 m. Rekord życiowy zawodniczki Górnika na tym dystansie to 41.85 sek.

W Bielsku-Białej odbyły się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz 54. PZLA Mistrzostw Polski U18.

– Alicja Gnyp swój udział w tej imprezie zakończyła z brązowym medalem mistrzostw Polski do lat 18. Zawodniczka trenera Franciszka Karpińskiego w swojej trzeciej próbie rzuciła dyskiem na odległość 39,22m i zapewniła sobie 3 miejsce. Kacper Kuczaj zakończył rywalizację w pchnięciu kulą na 4 miejscu z wynikiem 15,75 m, ale wyprzedzili go o rok starsi rywale. Martyna Sterenga zakończyła konkurs skoku w dal z rezultatem 5,61 m. Zawodniczka trenera Grzegorza Banaszka zajęła 7 miejsce w Polsce. Niestety, start w Bielsku – Białej okazał się pechowy dla Amelii Kielar, która w biegu eliminacyjnym popełniła falstart i została zdyskwalifikowana – relacjonuje Natalia Jońska.

(RED, fot. LKS)

REKLAMA

REKLAMA