https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szpital nie dla dra Szełemeja?

Mimo zapowiedzi, dr Roman Szełemej nie rozpoczął pracy w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, choć sąd pracy przywrócił mu to prawo. Według lekarza sąd przywrócił go na stanowisko ordynatora oddziału kardiologii, a według kierownictwa szpitala – na stanowisko lekarza specjalisty.

-Po 11 miesiącach procesu Sąd Pracy w Świdnicy przywrócił mnie do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego. Po całkowicie bezprawnym zwolnieniu mnie z pracy, w najbliższy poniedziałek przekroczę znowu progi mojego ukochanego szpitala – napisał 15 lipca 2022 r. w mediach społecznościowych dr Roman Szełemej.

A poniedziałek, 18 lipca 2022 r. relacjonował:

– Dzisiaj o 7.00 rano zameldowałem się w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego, aby zgodnie z wyrokiem sądu rejonowego rozpocząć pracę. Niestety, od dyrekcji szpitala dowiedziałem się, że nie mogę zostać przyjęty na stanowisko ordynatora oddziału kardiologii, które pełniłem 17 września 2021 r, a więc w dniu nieuzasadnionego zwolnienia mnie z pracy. To nie jest wykonanie piątkowego wyroku, który jest jednoznaczny i mówi o tym wprost. Chciałbym wrócić do pracy w szpitalu w taki sposób, jaki wykonywałem to przez ostatnie 10 lat. Absolutnie nie ucierpi na tym praca na rzecz Wałbrzycha, bo przecież zwykle w szpitalu pracowałem w weekendy, święta i dni wolne od pracy, czyli wtedy kiedy trudno znaleźć osobę, która chciałaby tę pracę wykonywać.

W poniedziałek oświadczenie w tej sprawie wydała dyrekcja Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu:

Szanując nieprawomocny wyrok, który zapadł 15 lipca 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Świdnicy, Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego umożliwił Panu Romanowi Szełemejowi powrót do pracy na dotychczasowych warunkach na stanowisko zajmowane w chwili rozwiązania stosunku pracy. Stosunek pracy przewiduje pracę na około jedną czwartą etatu w wymiarze średnio dwóch godzin dziennie na stanowisku lekarza specjalisty. Natomiast powierzenie obowiązków lekarza kierującego oddziałem było zawarte na czas określony i wygasło z dn. 09 marca 2022 r.

Należy podkreślić, iż z uwagi na dobro i bezpieczeństwo pacjentów, pełnienie obowiązków lekarza kierującego Oddziałem Kardiologicznym nie może być realizowane w tak małym wymiarze godzin. Ze względu na wagę tej funkcji, konieczna jest taka organizacja pracy, która przede wszystkim zagwarantuje prawidłowe działanie oddziału i sprawowanie jak najlepszej opieki nad pacjentami.

Pan Roman Szełemej nie zaakceptował zaproponowanej przez Szpital organizacji pracy w Oddziale Kardiologicznym, odmówił przyjęcia skierowania na wstępne badania profilaktyczne i nie przystąpił do pracy.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że w trosce o dobro naszych pacjentów, wszystkie zaangażowane strony dołożą starań, aby nie zakłócano funkcjonowania oddziału oraz całego szpitala i nie wpłyną negatywnie na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców miasta Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty