https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Summer Guitar Festival 2022 w Krzyżowej

Summer Guitar Festival odbywa się w malowniczym kompleksie pałacowym w Krzyżowej koło Świdnicy nieprzerwanie od 2001 r. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znakomity wrocławski gitarzysta i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – dr Krzysztof Pełech. Tegoroczna edycja Festiwalu planowana jest w dniach 17-24 lipca 2022 r.

Festiwal obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, konkursy gitarowe, koncerty, wykłady oraz prezentacje instrumentów, adresowane do wszystkich miłośników gry na gitarze – od amatorów po profesjonalnych, doświadczonych już muzyków. Co roku do prowadzenia zajęć i wykładów zapraszani są uznani muzycy z Polski i zagranicy, reprezentujący różne style muzyczne oraz różne ośrodki dydaktyczne. W tym roku wykładowcami kursu będą: Magdalena Czwojda, Marcin Chiliński, Robert Horna, Krzysztof Pełech, Marek Pasieczny, Piotr Restecki oraz Michał Stanikowski.

Ważną częścią festiwalu jest konkurs gitarowy w zakresie gry klasycznej oraz fingerstyle, organizowany w tym roku w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczestników poniżej 18 roku życia oraz uczestników pełnoletnich. Nagrodami w konkursach są instrumenty oraz akcesoria muzyczne, ufundowane przez partnerów festiwalu: Interton Classic, Martinez oraz Takamine, a laureaci konkursów zaprezentują się podczas koncertu finałowego festiwalu, który został zaplanowany na 23 lipca br.

Festiwal to idealne miejsce zarówno dla uczniów i studentów uczelni muzycznych, chcących doskonalić swoje gitarowe umiejętności, jak również tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach i wykładach jako bierni obserwatorzy. Cechą szczególną tych cieszących się dużą popularnością kursów jest ich swobodny charakter oraz przyjazna atmosfera. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom nie tylko bogaty program kulturalny, lecz również bezpieczne i komfortowe warunki pobytu podczas kursu.

Szczegóły Summer Guitar Festival są dostępne na stronie: https://guitarfestival.okis.pl/.

Kontakt do organizatorów:

guitarfestival@okis.pl

dyrektor artystyczny Krzysztof Pełech: gitara@post.pl

telefon: +(48) 71 344 28 64 wew. 216 lub 212

Organizator: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Współorganizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA