https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ogłosili przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa-Gorc

– Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa – informuje wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko.

– Tak jak zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu – stało się to w czerwcu 2022 r., po przygotowaniu całej dokumentacji, zatem idziemy dokładnie z zaplanowanym harmonogramem. Termin składania ofert mija 17 sierpnia – mówi Grzegorz Macko. -Planowana inwestycja przebiega w ramach drogi wojewódzkiej 367 i zakłada zarówno budowę obejścia Boguszowa, jak i rozbudowę tzw. serpentyn do granicy administracyjnej Wałbrzycha. Nowa trasa będzie liczyła ponad 4 km i będzie realizowana etapami. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku 2022/2023 i potrwają do połowy 2026 roku. Bardzo się cieszę, że nasze starania, jako władz województwa, odniosły pozytywny skutek. Z całą pewnością nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie m.in. ministra Michała Dworczyka, z którym wspólnie zabiegaliśmy o pozyskanie tych środków. Dziękuję również władzom miasta, w tym burmistrz Sylwii Dąbrowskiej za wzorową współpracę na rzecz regionu – dodaje wicemarszałek.

Koszt obwodnicy Boguszowa opiewa na ponad 66 milionów złotych, z czego ponad 46 milionów złotych pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(DF)

REKLAMA

REKLAMA