https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Twórczej Wyobraźni w Wałbrzychu

Przez trzy dni w industrialnych przestrzeniach wałbrzyskiej Starej Kopalni będą się odbywały nietuzinkowe koncerty i spotkania literackie. Na scenie zobaczymy takich artystów jak Mariusz Lubomski z nowym albumem „Sęk you” czy Ghostmana łączącego w swojej muzyce jazz, afrykańską i arabską muzykę ludową. Nie zabraknie także koncertu legendarnej jazzowej grupy String Connection i jednocześnie jubileuszu Krzesimira Dębskiego – jednego z ambasadorów Wałbrzycha. Ostatniego dnia muzycznych wrażeń dostarczy Michał Rudaś, który zabierze słuchaczy w wielobarwną podróż muzyczną przez różne kultury i gatunki muzyczne. Następnie publiczność będzie miała okazję do wysłuchania programu WIELORYB FIUTIN I INNE OPOWIADANIA. Podczas niemal dwugodzinnego koncertu, słuchacz zderza się z niezwykle trafną diagnozą otaczającej rzeczywistości zaserwowaną przez jej naczelnego kontestatora – Piotra Bukartyka. Poruszające teksty, z których autor znany jest od lat, zostały okraszone niezwykle ciekawymi aranżacjami przygotowanymi przez muzyków supergrupy Ajagore, którzy w swojej muzycznej wędrówce towarzyszą między innymi Grażynie Łobaszewskiej Krystynie Prońko czy Jorgosowi Skoliasowi. Wśród literatów z kolei pojawią się takie nazwiska jak Jakub Żulczyk – autor słynnej powieści „Ślepnąc od świateł”, wielokrotnie nagradzany pisarz Andrzej Stasiuk oraz ambasadorka Wałbrzycha Agnieszka Szpila.

Wydarzenie jest wyjątkowe nie tylko ze względu na połączenie dwóch światów sztuki, ale także na obecność aż trzech ambasadorów miasta w jednym miejscu. Kolejnym z nich jest Jacek Bończyk, który nie tylko wciela się w rolę dyrektora artystycznego festiwalu, ale wystąpi podczas pierwszego dnia z programem „Absolutnie, czyli Młynarski”.

(WOK)

Program:

Piątek, 17.06.2022 r.
16.00 – Spotkanie z Jakubem Żulczykiem – Kuźnia
18.00 – Jacek Bończyk – „Absolutnie, czyli Młynarski” – Kuźnia
20.00 – Mariusz Lubomski – „Sęk you” – Dziedziniec

Sobota, 18.06.2022 r.
12.00 – Spotkanie z Agnieszką Szpilą – Kuźnia
18.00 – Ghostman – „Dźwięki duszy” – Kuźnia
20.00 – String Connection – Jubileusz Krzesimira Dębskiego – Dziedziniec

Niedziela, 19.06.2022 r.
12.00 – Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem – Kuźnia
18.00 – Michał Rudaś – „Kolory świata” – Kuźnia
20.00 – Piotr Bukartyk & Ajagore – „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania” – Dziedziniec

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorami festiwalu są: Gmina Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

REKLAMA

REKLAMA