https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świetny występ strzelców z Energetyka

Uczeń wałbrzyskiego Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk Tomasz Jędraszczyk, reprezentujący KSO Świdnica, zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym. Dobrze spisali się także inni podopieczni trenera Dariusza Ciska.

W rozegranych w Bydgoszczy zawodach strzeleckich „O Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę”, będącymi jednocześnie eliminacjami do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz mistrzostwami Polski juniorów młodszych, świetnie spisali się zawodnicy KSO Świdnica, a na co dzień uczniowie wałbrzyskiego Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk: Kamil Rusin, Tomasz Jędraszczyk, Wojciech Jędraszczyk oraz Dawid Wójcik, który strzela z karabinu sportowego i karabinu pneumatycznego.

– Stając do walki z najlepszymi zawodnikami takich klubów jak Zawisza Bydgoszcz, Legia Warszawa czy Śląsk Wrocław, pokazali na co ich stać. W trakcie trzydniowego maratonu strzeleckiego wzięli udział w konkurencjach: pistolet pneumatyczny, pistolet sportowy i pistolet szybkostrzelny, karabin sportowy leżąc, karabin sportowy 3 postawy oraz karabin pneumatyczny. Pierwszy dzień zawodów już przyniósł nadzieje medalowe. Po pierwszej części konkurencji pistolet sportowy pretendentem do medalu był Kamil Rusin. Jednak druga część konkurencji, tzw. część szybka, w której zawodnik ma trzy sekundy na oddanie strzału, trochę Kamila przerosła. Stracił medalową szansę, ale tu z kolei błysnęli bracia Jędraszczykowie, zajmując znakomite 7 i 9 miejsce. Popołudniowa konkurencja w pistolecie pneumatycznym była bardzo męcząca, ponieważ zawodnicy byli już po pierwszej, 60 strzałowej konkurencji porannej, nie przyniosła sukcesów, ale wszyscy uzyskali wyniki gwarantujące 3 klasę sportową, co jest niezwykle ważne podczas kwalifikacji do finału Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży. Kolejny dzień to konkurencja pistolet szybkostrzelny. Tutaj zawodnicy, oddają łącznie 60 strzałów do 5 tarcz w czasach 8, 6 i 4 sekundy. Od pierwszej, 5-strzałowej serii widać było znakomitą formę Tomka Jędraszczyka. Świetne przygotowanie zaowocowało 2 miejscem po pierwszej, 30 strzałowej turze. Do drugiej tury Tomek stanął z ogromnym stresem – znalazł się w czołówce najlepszych strzelców w Polsce. Pierwsze strzały pokazały że Tomek ma predyspozycje na mistrza Polski. Szczególnie dobrze poszły mu serie 4 sekundowe, w których musiał bezbłędnie trafić do 5 tarcz. W rezultacie utrzymał drugą pozycję i zdobył srebrny medal. Na 12 pozycji uplasował się Wojtek Jędraszczyk, a Kamil Rusin zajął 19 miejsce. Ostatni dzień zawodów to znakomite 6 miejsce Tomka Jędraszczyka w pistolecie dowolnym. W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników z 19 klubów w Polsce. Doskonała postawa Dawida Wójcika, który z zawodów na zawody strzela coraz lepiej, przyniosła pierwsze punkty dla klubu w konkurencjach karabinowych. Ostatecznie Klub Sportów Obronnych Świdnica zajął 7 miejsce w klasyfikacji klubowej i jest to o tyle cenne, że są to pierwsze punku tego klubu w rywalizacji dzieci i młodzieży – podkreśla trener Dariusz Cisek.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty