Grają i biegają z sukcesami

W Oławie rozegrany został I Turniej Klubowych Mistrzostw Polski Petanque III Liga. Dęby Wałbrzych zajęły 2 miejsce i zakwalifikowały się do Finałowego Turnieju o Klubowe Mistrzostwo Polski. Dęby wygrały z: OKS Sokół Wrocław II – 19:12, z Petanką Wrocław 31:0, z Lądeckim KP 31:0, natomiast z drużyną z Oławą przegrały 9:22. Z trzema zwycięstwami Dęby awansowały do finałów rozgrywek Klubowych Mistrzostw Polski III Ligi.

W oba dni turnieju zagrali: Beata Urbaniak, Kazimierz Urbaniak, Kazimierz Jacak, w sobotę: Hubert Maciejewski, Maciej Pisarczyk, Łukasz Kastelik, a w niedzielę: Adam Jacak, Dariusz Merchel i Oleksandr Sokyrskyi.

To jednak nie koniec sukcesów w miniony weekend. 12 czerwca 2022 r., w Lubawce, w III Biegu Kruczej Skały, reprezentujący Dęby Wałbrzych: Mirosław Kaczuga i Magda Kaczuga stanęli na podium. Mirosław zajął 3 miejsce w kategorii M-50, a Magda 1 miejsce w kategorii K-20.