https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górskie biegi w Górach Sowich

Czas na pierwsze górskie biegi w Górach Sowich. Pierwszy biegowy weekend w Ludwikowicach Kłodzkich zaplanowany został na 2 – 3.07.2022 r. Trwają zapisy.

Po dwóch latach pandemii świat biegów górskich wraca powoli do normalności. Góry Sowie również przypominają o swojej biegowej ofercie, a Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda pracuje już pełną parą przed kolejnymi górskimi biegami w Ludwikowicach Kłodzkich. Zanim będzie można stanąć na starcie kultowego Biegu na Wielką Sowę (7 sierpnia), warto przyjechać pod Wielką Sowę już miesiąc wcześniej. 2 lipca, w sobotę, zapraszamy na 4. Sowiogórską Dychę, a w niedzielę mamy 9. Półmaraton Sowiogórski.

– Można wybrać start tylko w jednym z biegów, w zależności od swoich celów, apetytu na bieganie i aktualnej formy, ale można też zafundować sobie prawdziwy biegowy weekend, w sobotę biegnąc „dychę”, a w niedzielę solidny górski półmaraton – mówi Edward Kozłowicz z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. – Warto podkreślić, że coraz więcej zawodniczek i zawodników tak właśnie robi. Bazą obu biegów będzie boisko sportowe przy ulicy Kasprowicza w Ludwikowicach Kłodzkich, tuż przy granicy z Sokolcem. Sobotnia „dycha” od początku prowadzi przez tereny, które nigdy wcześniej nie zostały wykorzystane w żadnym z sowiogórskich biegów. Trasa jest niezwykle urozmaicona, wymagająca technicznie i bardzo widokowa, a suma przewyższeń sięga tu 350 m w pionie. Można też ten start potraktować jako rozgrzewkę i swoiste „przetarcie” przed dłuższym dystansem czekającym w niedzielę.

Półmaraton wyprowadza zawodników na główny grzbiet Gór Sowich i oferuje naprawdę mocne bieganie w najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich, wyprowadzając na Wielką Sowę – najwyższy szczyt w okolicy. Tutaj oprócz dystansu (ponad 21 km) wrażenie robi też przewyższenie, wynoszące ponad 750 m. Zapisy online cały czas trwają. Warto podkreślić, że wciąż opłata startowa jest relatywnie niska – za start na 10 km zapłacimy w czerwcu tylko 65 zł, za półmaraton 10 złwięcej. Te kwoty zwiększają się w dniu startu, więc warto zadbać o wcześniejszą rejestrację i wpłatę. Dorzućmy do tego bogate pakiety startowe, medale na mecie, ciepły posiłek, znakomicie oznakowaną trasę, punkty odżywcze podczas biegu i zaangażowanie organizatorów i władz Gminy Nowa Ruda. O pięknych terenach do biegania w górach napiszmy również – to oczywiście też co roku przyciąga w Góry Sowie kolejnych amatorów biegania w górach. W obu biegach startują też czołowi polscy biegacze, przyjeżdżając tu ze względu na dobrą organizację, ciekawą trasę i punkty do zdobycia w klasyfikacji generalnej Ligi Biegów Górskich Attiq.

Rejestracja zawodników i zawodniczek na sobotnią Sowiogórską Dychę: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6643

Rejestracja zawodników i zawodniczek na półmaraton: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6642

Zapisy na Bieg na Wielką Sowę: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6645

Tak naprawdę, to dopiero początek tegorocznego biegania w Górach Sowich. Przed nami sierpniowy Bieg na Wielką Sowę, a w listopadzie kolejne duże wydarzenia – Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i kolejny finał Ligi Biegów Górskich Attiq wraz z Półmaratonem Górskim „Orzeł.

Zapraszamy również na: https://biegajwgorachsowich.pl/ i https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

(BK)

REKLAMA

REKLAMA