https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rodzinne warsztaty w bibliotece

Warsztaty z psychologiem, biblioterapeutą, specjalistą od ruchu rozwijającego oraz zdrowego żywienia – to tylko niektóre z propozycji zajęć animacyjno-edukacyjnych, które od czerwca do października 2022 r. będą organizowane w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze w ramach projektu „Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece”.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

– „Basiowe czytanki” to projekt mający na celu rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców. Zadanie realizowane będzie na kanwie serii wydawniczej „Basia” Zofii Staneckiej, przez cykl warsztatów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania, związane tematycznie z konkretnymi problemami zawartymi w poszczególnych tomach książek o Basi, będą prowadzone w formie zabaw dla dzieci i kreatywnych warsztatów dla rodziców. Dorośli, dzięki spotkaniom ze specjalistami z zakresu rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka, nauczą się wykorzystywać literaturę dla najmłodszych w procesie wychowawczym. Dzieci natomiast, podczas zajęć animacyjno – edukacyjnych, poznają przygody tytułowej Basi oraz wykształcą w sobie potrzebę obcowania z książką i kontaktu z biblioteką. Podsumowaniem zadania będzie spotkanie z Zofią Stanecką – autorką bijącej rekordy popularności wśród najmłodszych czytelników – serii książeczek o Basi – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor B+CK w Czarnym Borze.

Inauguracja projektu oraz pierwsze warsztaty odbędą się już 2 czerwca o godz.17:00 na sali widowiskowej B+CK. Z rodzicami o psychologicznych aspektach rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, o szansach oraz zagrożeniach jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie, porozmawia psycholog Agata Kolska -Mazan, a w tym czasie z dziećmi w teatr bawić się będzie Bożena Oleszkiewicz – aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

– Zapraszamy serdecznie rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Informacje oraz zapisy na zajęcia w B+CK w Czarnym Borze przy ul. Sportowej 43 lub telefonicznie pod numerem 74 84 50 242. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona – dodaje Katarzyna Bernaś.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA