Dziewczyny lubią brąz

Juniorki młodsze MKS Victoria Świebodzice wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski.

W hali Pogoni w Zabrzu świebodziczanki przegrały w półfinale ze Zgodą Ruda Śląska 27:30 i w meczu o brązowy medal spotkały się z Pogonią II Zabrze. Dziewczęta ze Świebodzic wygrały to starcie 34:27 i zapewniły sobie trzecie miejsce w kraju, a mistrzem Polski został MKS PR Gniezno. Tytuł najlepszej strzelczyni turnieju zdobyła Martyna Szczepanik z Victorii, która została wybrana do najlepszej siódemki finałów mistrzostw Polski wraz z Justyną Adamczewską.

Skład MKS Victoria Świebodzice: Justyna Adamczewska, Patrycja Barna, Valeria Beliak, Natalia Borowiec, Elżbieta Chlebowska, Wiktoria Fundakowska, Maja Gredes, Lena Kalafut, Gabiela Leśniańska, Natalia Łasińska, Wiktoria Nadrowska, Natalia Nowak, Marika Szulc, Martyna Szczepanik, Natalia Wąs, Julia Wlazło, Dominika Daszkiewicz – Kwadrans, Martyna Wołoch, Agata Kalafut.