https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kwestowali dla hospicjum w Wałbrzychu i we Lwowie

– Z całego serca dziękuję wszystkim 473 cudownym wolontariuszom, gronu pedagogicznemu szkół, parafiom z trzech dekanatów Wałbrzyskich, wójtom, burmistrzom, starostwu powiatowemu za pomoc i zaangażowanie w Żonkilową Kwestę. Dziękuję również każdej osobie, która wsparła naszą zbiórkę! Jesteście dowodem, że dobrych ludzi nie brakuje – mówi Renata Wierzbicka z Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.

Koniec kwietnia upłynął w Wałbrzychu oraz w gminach powiatu wałbrzyskiego pod znakiem dobroczynności. Żonkilowa Kwesta, podczas której były zbierane pieniądze na wsparcie hospicjum w Wałbrzychu oraz Miejskiego Hospicjum we Lwowie. Wolontariuszy z puszkami można było spotkać wielu miejscach w Wałbrzychu oraz sąsiednich gminach.

– Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali po każdej z czterech niedzielnych mszy w Gorcach. Oczywiście przez dwa dni kwestowaliśmy również w szkole i przedszkolu. Uzbieraliśmy 2050 złotych i 5 funtów. Ogromnie dziękujemy za Państwa wsparcie! Potem spotkaliśmy się na placu Magistrackim w Wałbrzychu z pozostałymi wolontariuszami z powiatu. Spotkanie zostało upamiętnione wspólnym zdjęciem, również z organizatorami akcji i władzami powiatu. Pacjenci hospicjum ze Lwowa będą mogli zobaczyć nasze starania i oczywiście czerpać z Państwa hojności. Potrzebne im rzeczy i środki finansowe zostaną osobiście przekazane przez prezesa hospicjum w Wałbrzychu Renatę Wierzbicką. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze otwarte serca – relacjonują wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie – Gorcach.

(RED)

Na wałbrzyskim Podzamczu kwestowały uczennice PSP 26: Julia Skwira, Aurelia Szewczyk i Aurelia Szpinek pod opieką Ewy Woźny – Nowak.

REKLAMA

REKLAMA